Technologie od firmy Gravity!

Technologie snowboardů
Technologie vázání
Technologie snowboardových bot

 

Technologie- snowboardy
 

Reverse Camber

Reverse Camber

Reverse Camber neboli opačné prohnutí. Tento shape jsme již loni testovali na limitované edici. Výsledek byl vynikající a ukázalo se, že o tyto snowboardy je veliký zájem. RC snowboardy jsou mezi inzerty rovné a u inzertů se postupně více zvedají. Díky tomu je snowboard hravější, nekouše se hrana a lépe "plave v prašanu". Snowboardy s tímto prohnutím ocení jak parkoví jezdci na freestyle, tak uplní začátečníci, kterým se bude na RC snowboardech dobře učit.

Skluznice

Skluznice

Na snowboardech Gravity jsou použity extrudované skluznice, odolné a zároveň snadné na údržbu či případnou opravu. Extrudované skluznice se vyznačují vysokou savostí vosku. Na vybraných modelech snowboardů byla použita technologie die-cut – grafické motivy jsou vyřezány z různě barevných skluznic a seskládány dohromady.

Laminace

Laminace

Výběr skelných vláken a jejich směrová orientace určují pružnost a podélnou a torzní tuhost snowboardu, která se projevuje při jízdě v poddajnosti a citlivosti reakce prkna.

Triaxial Fiber Glass (trojosý laminát, 45°/90°/-45°)
Tato úhlová orientace sklolaminátových vláken umocňuje citlivost a stabilitu snowboardu a zvětšuje dosah tlaku plochy vázání na snowboard. Pětačtyřicetistupňová orientace vláken zvyšuje torzní tuhost (tuhost ve zkrutu prkna).

Biaxial Fiber Glass (dvojosý laminát, 0°/90°)
Kolmá orientace sklolaminátových vláken pro menší torzní i celkovou tuhost snowboardu.

Jádra

Jádra

Poplar/Beech Tip to Tail Woodcore
Lehké jádro z topolového a bukového dřeva dává prknům optimální pružnost, kontrolu a odolnost. Naše nejlehčí a nejcitlivější jádro.

Poplar Tip to Tail Woodcore
Poctivé dřevěné jádro od špice až po patu z přísně vybraného lehkého topolového dřeva, správně pružné a tvrdé.

Sidewally

Sidewally

Slanted Sidewall
Tradiční ABS sidewall zkosený pod úhlem 30° umocňuje přenos síly do hrany snowboardu pro optimální kontrolu vyjetí oblouku. Potištěný sidewall přidává celému prknu na vzhledu.

Cap konstrukce
Léty prověřená klasika. Prkna s cap konstrukcí se vyznačují rychlými reakcemi a zvýšenou citlivostí. A navíc skvěle vypadají!

Inserty

Inserty

Všechny naše M6 inzerty jsou vyrobeny z ušlechtilé nerez oceli. Inzerty jsou rozmístěny buď klasicky 4x4 cm anebo 4x2 cm pro optimální nastavení postoje jezdce.

Chrom Sticker

Chrom Sticker

Kovové aplikace na topsheetch snowboardů.

Údaje u snowboardů

nahoru

Technologie - vázání

Základny

Základny

Základny vázání Gravity mají kovové nebo plastové posuvné paty, díky nimž lze nastavit délku základny přesně na danou velikost boty. Na patě a špici základny jsou tlumící powerpedály z lehkého EVA materiálu. Vyšší modely vázání jsou nalakovány UV lakem a efektně potištěné.

Ráčny

Ráčny

Funkční a elegantní ráčny s dlouhým přesným krokem jsou u vázání Gravity samozřejmostí. Na modelech jsou použité kovové ráčny Solid nebo plastové ráčny Motion.

Nártové strapy

Nártové strapy

Propracované, polstrované a ergonomicky tvarované nártové strapy poskytují maximální pohodlí a oporu.

Přední strapy

Prední strapy

Na všech pánských a dámských modelech vázání Gravity je použitý přední Fix Strap, který lze zapnout klasicky shora přes prsty, nebo navléknout na špici boty – bota pak zajede dokonale do paty vázání!

Opěrné patky

Operné patky

Opěrné patky jsou tvarově navrženy tak, aby jejich křivka dokonale kopírovala tvar boty. Jsou opatřeny polstrováním z měkké a lehké EVA hmoty. U modelů GVT a GVT Lady je Eva materiál natažen i kolem horní hrany patky, což eliminuje případné otlaky na lýtku jezdce.

Powerpedály

Powerpedály

Na špici a patce základny jsou powerpedály, které usnadňují přenos síly z jezdce na snowboard a zvyšují tak míru kontroly nad prknem. Powerpedály jsou vyrobeny z EVA materiálu, který při své nízké hmotnosti dokonale tlumí dopady a vibrace při jízdě.

Krytky základny

Krytky základny

U modelů GVT a GVT Lady je dno vázání zakryto krytkou z EVA materiálu. Podrážka boty je tak po celé ploše v kontaktu s vázáním, čímž je zvýšena citlivost při vedení snowboardu v oblouku.

nahoru

Technologie - boty

GVT Tech Liner

GVT Tech Liner

Lehká, technická vložka dokonale vyplní prostor mezi nohou a skeletem boty. Je vyrobena z tepelně tvarovatelné hmoty, po krátkém čase se vytvaruje podle tvaru nohy. Stahovací tkanička prochází poutkem na jazyku a zabraňuje tak jeho posouvání do strany. Kotník ideálně obemykají C lamely a maximálně tak fixují nohu v botě, což je nezbytné pro optimální přenos síly z jezdce na snowboard. Z vnější straně je vložka efektně potištěná.

GVT Comfort Liner

GVT Comfort Liner

Pohodlná, lehká stahovací vložka ze samotvarovacího materiálu přináší maximální pohodlí. Díky vnějším výztuhám, C lamel kolem kotníku a protiskluzovému dnu bude noha ve vložce pevně usazena.

Ergonomický 3D jazyk

Ergonomický 3D jazyk

Předtvarovaný jazyk boty usnadňuje obouvání a zavazování boty a poskytuje optimální oporu pro holeň. Díky anatomickému předtvarování je leiminováno „lámání“ jazyka při pohybu.

Air Dampening / EVA podrážka

Air Dampening / EVA podrážka

Tlumící vzduchový polštář v kombinaci s vrstvou EVA materiálu v podrážce boty skvěle absorbuje dopady a vibrace při jízdě.

Aplikace

Potisky a aplikace

Boty Gravity jsou decentně zdobeny kovovými aplikacemi, barevnými potisky a výšivkami.

nahoru

U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
Na všechno zboží je záruka 2 roky. Poštovné 50 Kč (70 Kč dobírka), nad 2000 Kč zdarma!
Zboží zasíláme službou ProfiBalík či PPL. Poštovné na SLOVENSKO již od 79Kč (cca 3€) a od 2000Kč zdarma! Dobírka SR 99 Kč (cca 4€); od 3000 Kč zdarma. Kompletní obchodní podmínky ZDE. Možnost vrácení zboží do 14 dnů , výměna zboží zdarma, výborná komunikace s našimi zákazníky!
Košík je prázdný.
Zboží dodáváme obvykle v rozmezí 1-5 pracovních dnů dle skladové ddostupnosti.

Kontaktní informace:

Freebording.cz
Papírenská 1
160 00 Praha 6
Tel.: 299142794 10-18h
Email: info<@>freebording.cz

 

Fakturační údaje:

Lukáš Laurinec
Matějská 1/2416
160 00 Praha 6
IČ 86991094
DIČ 8306100055
Odpovědná osoba: Lukáš Laurinec

Jsme plátci DPH!

zboží v e-shopu: 465 e-shop systém banan.cz